Alla 12 a. mittesoovitatav
Suur Hiina müür
The Great Wall (2016)
Kinodes alates 24.02.2017

Legendaarne Hiina võitlusfilmide looja Zhang Yimou on imepäraste vaatemängude meister. Tema visuaalse stilistika poolest hämmastavad ja kohati balletlikud võitlusstseenid filmides "Kangelane" (Hero, 2002) ja "Lendavate pistodade maja" (House of Flying Daggers, 2004) kuni Pekingi olümpiamängude avatseremooniani välja annavad tunnistust Yimou eripärasest loomingulisest geniaalsusest. "Suur Hiina müür" on Yimou esimene inglisekeelne film ning ühtlasi ka seni suurim film, mis on tervikuna Hiinas üles võetud.

Filmi sündmustik rullub lahti väljamõeldud iidses Hiinas, kus tänapäeval tuntud Suur Hiina müür on püsititatud rahva kaitsmiseks metsikute ja verejanuliste müstilist päritolu koletiste, Tao Teide eest, kes iga 60 aasta tagant Nefriitmäest üles tõusevad ja kogu inimtsivilisatsiooni ellujäämise ohtu seavad.

Kui õhtumaalasest seikleja ja moraalitu palgasõdur William (Matt Damon) koos oma kambajõmmi Peroga (Pedro Pascal) Suure Hiina müüri alla jõuab ja valvurite poolt vangi võetakse, saab ta teada põhjuse, miks selline tohutu maailmaime püstitatud on. Kui ründavate elajate mustavad hordid suurt kaitsemüüri laastavad otsustab William ühineda Nimetu Ordu juhi kindlar Lin Meiga ning mehe tegelik teekonna eesmärk saab sootuks teise sisu.

Filmi stsenaristide hulka kuuluvad teiste seas ka Bourne'i filmide vaimne isa Tony Gilroy ja vanameister Edward Zwick ("The Last Samurai"). Matt Damoni ja Pedro Pascali kõrval astub võtmerollis üles ka Willem Dafoe ("The English Patient").

Kinodes alates: 24.02.2017
Filmi pikkus: 1h 43 min
Lavastaja: Yimou Zhang
Osatäitjad: Matt Damon, Willem Dafoe, Andy Lau, Pedro Pascal
Tootja: Universal Pictures
www.forumdistribution.eu
Forum Cinemas AS